Маркетинг - це домашня робота
– вважає Олександра Куликова.
Ми багато і детально розповідали про тьюторів, контент і методи навчання. Тобто про те ХТО НАВЧАЄ і ЧОМУ НАВЧАЮТЬ на програмах CIM. Проте останнє опитування показало, що 87% нашого ком'юніті хоче знати ХТО НАВЧАЄТЬСЯ?
Отже, хто вони такі студенти CIM? Ті самі маркетологи, які створюють британські кваліфікаційні роботи і раз на рік підкидають кафедралки у Вестмінстерському Холі.
Який він(вона) маркетолог із Казахстану, який просто зараз навчається на Diploma in Professional Marketing? Розповімо на прикладі нашої студентки:
Прямо зараз Олександра готується до першого Assignment за результатами модуля "Marketing & Digital Strategy".
Ба більше, Олександра - одна з переможниць грантового конкурсу від CIM!
Олександро, поділіться як складався Ваш професійний трек?
Свій шлях я почала ще в студентські роки, коли брала участь як волонтерка на кінопроєктах. Працюючи на великих заходах, я спілкувалася зі світовими зірками і отримувала досвід взаємодії як з організаторами підготовки заходів різного рівня, так і зі ЗМІ. У 18 років я вирушила в подорож Америкою. Повернувшись із 2х місячного тріпу, я отримала пропозицію випустити серію статей про США. Ця пропозиція дала мені шанс спробувати себе в чомусь абсолютно новому і стала, в якомусь сенсі, поштовхом у житті. Подорожувати світом і розповідати про це людям завжди було моєю мрією. Так мене стали помічати великі бренди, компанії, посольства різних країн і запрошувати в прес тури і на різні заходи для подальшого їх висвітлення в пресі. Я відвідала безліч прекрасних країн, познайомилася з цікавими людьми і обзавелася друзями з усього світу. Отримуючи весь час новий досвід, я отримувала і нові пропозиції, зокрема займатися маркетингом на аутсорсингу в одному з найбільших і лідируючих туроператорів СНД. Ми впроваджували нові інструменти, пробували різні канали взаємодії та постійно вдосконалювалися. Так я дізнавалася про подорожі абсолютно з іншого боку, тієї важливої складової, яку часто не бачать туристи. Але і на цьому етапі не зупиняюся. В один із днів я отримую пропозицію, на яку не роздумуючи погоджуюся. І це приєднання до команди маркетингово-комунікаційної агенції Travellab.
І з якої позиції Ви стартували у Travellab?
З account manager, займаючись просуванням Домініканської Республіки. За 4 роки я отримала колосальний досвід, знання, знайомства. Отримувала нових клієнтів і весь час продовжувала вчитися і вдосконалюватися.
Чим для Вас цікава та галузь бізнесу, в якій Ви працюєте або працювали?
Я займаюся туристичним бізнесом, і це для мене справжнє захоплення. У цій сфері я постійно подорожую, відкриваю для себе нові місця, помічаю цікаві фішки в галузі та беру їх на замітку, зустрічаю цікавих людей, куштую різноманітні страви та щодня заглиблююсь у вивчення світу. Особливо ціную можливість переймати міжнародний досвід і далі ділитися цим досвідом з іншими людьми.
Традиційно ніша, в якій Ви працюєте, вважається доволі складною та конкурентною для маркетингу, чи це так?
Як стверджують мої колеги-маркетологи в туризмі: саме маркетологи, які пройшли туризм - пройшли все! Адже ця галузь ставить перед нами всілякі випробування. Туризм вкрай чутливий до глобальних подій, таких як геополітичні події, пандемії, кліматичні зміни та інше. Маркетолог у цій сфері має швидко реагувати на зміни, гнучко адаптуватися, переглядати плани та стратегії, а також постійно контролювати весь процес.
Існує понад 100 визначень маркетингу. Яке визначення маркетингу Вам близьке?
Продажі починаються, тільки коли у вас є товар; маркетинг - до того, як він з'явиться. Маркетинг - це домашня робота, яку компанія виконує, щоб з'ясувати, що потрібно людям і що їм слід запропонувати. Маркетинг визначає, як вивести товар чи послугу на ринок, яку призначити ціну, які канали розподілу та засоби просування використовувати. Надалі він забезпечує моніторинг результатів і вдосконалення ринкової пропозиції, а під кінець вирішує, чи не час припинити пропозицію, і якщо так, то коли саме.
Що Вас надихає у роботі?
Мене надихають нові знайомства і люди. Люди, які жадають цього життя і проживають його в задоволенні. Люди, які ставлять мету і досягають її, незважаючи на будь-які перешкоди. Люди, які постійно чогось навчаються і роблять цей світ кращим.
Мене надихають нові місця, міста і країни. Світ настільки різноманітний і дивовижний, що й життя не вистачить, щоб його пізнати. Але точно варто йому відкритися, і життя однозначно зміниться.
Мене надихає небо. Щоразу вирушаючи в подорож, я бачу таке різне, але таке, що завжди незвичайно притягує до себе погляд.
Мене надихають ідеї. Часом одна нова ідея може змінити концепцію готового проєкту і зробити його ще кращим, цікавішим, живішим. Коли я дізнаюся про нові ідеї та проєкти, які можуть розв'язати складні проблеми, це змушує мене задуматися про те, який свій внесок я зможу зробити.
Чому прийняли рішення брати участь у грантовому конкурсі від CIM?
За університетом CIM я спостерігала досить довго, але саме грантовий конкурс став для мене відправною точкою. Я вирішила - це чудовий шанс спробувати свої сили і що настав час не просто бути спостерігачем, а повноцінним студентом.
За підсумками розв'язання конкурсного кейса в чому бачите цінність від кейсового навчання?
Принципово було спробувати свої можливості взяти участь саме в грантовому конкурсі, у вирішенні конкурсного кейса. Я знаю досить багато, що саме необхідно для розвитку своєї галузі, знаю, як застосовувати ті чи інші інструменти. Але як це застосувати в іншій сфері? Чи зможу я бути такою ж ефективною і в глобальному маркетингу? Не знаю, на що я чекала більше: на результат кейса чи на зворотний зв'язок за рішенням кейса...
Але результати і того й іншого викликали в мене сплеск позитивних емоцій. Я змогла виявити свої сильні та слабкі сторони, а експерти, що перевіряли роботу підтвердили мої висновки.
Теорія - це добре, але лише практика виявляє наші здібності.
"Практика без теорії цінніша, ніж теорія без практики" Марк Ф. Квінтиліан