Створення контенту з використанням ШІ
від визнаного професіонала в галузі digital-маркетингу та інновацій.
Уявіть собі світ, де ваш маркетинговий контент створюється зі швидкістю думки, де креативність не знає меж, а стратегічні рішення завжди точні і дають хороші результати. Ефективність і автономність ШІ-технологій у креативній індустрії зростає з неймовірною швидкістю. І сьогодні ми стоїмо на порозі революції у створенні контенту. Але що ховається за лаштунками цієї технологічної вистави? Які можливості вже доступні? Як не загубитися в цьому світі? Чого очікувати далі і як перетворити потенціал ШІ на потужний інструмент у руках маркетолога?
На всі ці запитання нам відповів справжній візіонер цифрової епохи, який не лише знає всі стежки digital-лісу, а й, володіючи комплексною оцінкою розвитку ШІ-контенту, сам прокладає нові маршрути. Ним став Володимир Чернер, Strategy Officer, CEO і власник діджитал креативної агенції New Strategies - тієї самої агенції, що в липні 2024 року стала срібним призером на фестивалі АІ фільмів Megogo.
У суботу 14 вересня 2024 року Володимир відвідав наших студентів у рамках модуля Innovation in Marketing дипломної програми 6-го рівня. Мета візиту полягала в тому, щоб внести в дискусію навчального дня глибоке розуміння сучасних маркетингових тенденцій у частині створення контенту з використанням ШІ та поділитися з нашою аудиторією багатим досвідом у цифровій сфері.
А ділитися-то є чим, адже професійний шлях нашого гостя вражає своєю багатогранністю. За 14 років ділової активності Володимир зарекомендував себе як авторитетний фахівець у рекламі та в різних digital-проектах. Цікаво що, його експертиза не обмежується тільки практичною діяльністю, він також обіймає посаду Голови SMM-комітету IAB, і вносить свій вагомий внесок у розвиток галузі, впливаючи на встановлення правил і визначення тенденцій SMM на регіональному рівні. Крім того, Володимир Чернер є автором і викладачем курсу SMM з ШІ, який користується величезною популярністю у smm-фахівців, дизайнерів, маркетологів і власників бізнесу. За свою кар'єру Володимир Чернер розробив і реалізував проєкти для широкого спектра компаній, включно з такими відомими брендами, як Microsoft, Henkel, Danone, Nestle, Unilever і багатьма іншими. Також вражає його вміння адаптувати маркетингові стратегії під різні індустрії та цільові аудиторії, тому що портфоліо Володимира охоплює різні сфери бізнесу - від FMCG до технологічних гігантів.
Більше інформації про Володимира ви можете знайти на нашому сайті.
Привабливість цифрової сфери в тому, що кожен новий напрямок у digital-технологіях часто відкриває можливості, здатні якісно змінити будь-який бізнес, а спілкування з експертом такого рівня завжди навіює очікування чогось особливого, і цей раз не став винятком.
Забігаючи наперед скажемо, що зустріч із Володимиром Чернером істотно збагатила знання наших студентів про сучасні тенденції в маркетингу та надала їм цінні інсайти з перших рук про те, як інновації трансформують індустрію маркетингу та реклами. У цій статті ми хочемо поділитися з вами хоча б деякими з них. А на тих, хто любить деталі, наприкінці чекає сюрприз, пов'язаний з діяльністю digital-експерта - не пропустіть і обов'язково дочитайте до кінця!
Отже, під час презентації Володимира було зазначено, що якість і когерентність результатів, що генеруються нейромережами, неухильно зростають. Істотний прогрес видно вже в межах кількох місяців. Це твердження було наочно підтверджено таймлайном еволюції нейромереж для створення контенту. На прикладі низки проєктів, зокрема виконаних командою нашого експерта з використанням комбінацій різних АІ-технологій, Чернер показав, як розвивався АІ протягом останніх двох років, коли відбувалися ключові періоди оновлень нейромереж та в якому стані перебувають їхні можливості сьогодні. Багато уваги аудиторії привернули АІ-ролики, створені для Air India's та NEOM Global. Було відзначено, що відбувається помітне зниження трудовитрат професіоналів, необхідних для виробництва високоякісного цифрового контенту.
Важливість зустрічі набула нового значення, коли виявилося, що ШІ-контент у країнах СНД помітно відстає від світових стандартів, а IQ людини перевершений штучним інтелектом ще в березні 2024 року.
Скромні бюджети і стислі терміни більше не перешкода!
Для створення фотореалістичних наддеталізованих зображень, а також виробництва реалістичних відеосюжетів, потрібно все менше і менше часу та ресурсів. Уже відомі випадки, коли відеоробота, яка вважалася нещодавно трудомісткою і часозатратною, створюється в межах однієї доби або навіть за кілька годин. Наприклад, рекламний ролик для пива Mad Max було створено всього за один день.
Приклади успішних відеокампаній відомих брендів, які показав нашій аудиторії Володимир, проілюстрували економічну доцільність застосування ШІ-технологій у виробництві маркетингового контенту.
За словами експерта, ролик соціальної реклами, де всі ключові елементи (візуальний ряд, анімація і навіть озвучка) були створені за допомогою нейронних мереж, зміг привернути значну органічну увагу аудиторії за вкрай обмеженого бюджету, що не перевищував 500 доларів США, і отримати очікуваний ефект.
Інноваційна контент-стратегія, розроблена в рекордно короткі терміни для бренду чаю Graff, дозволила створити неймовірно популярний контент для соціальних мереж. Анімаційні ролики з милими фентезі-персонажами стали вірусними і значно підвищили впізнаваність бренду.
Але найкраще розібратися в цифрах і відзначити потенціал АІ-інструментів в оптимізації витрат, допоміг нашим студентам відео-креатив, який створювався для бренду соняшникової олії «Щедрий дар». Рекламний 30-секундний мультфільм, на виробництво якого раніше пішло б близько 2 місяців, був готовий всього за 1,5 тижні. Він також виконувався за обмеженого бюджету, а з матеріалу на його розробку було надано тільки звук для радіо. У підсумку був створений бренд-герой, який дуже швидко завоював симпатії аудиторії, а його яскравий образ, як з'ясувалося, справив набагато більший вплив на зростання продажів, ніж інші більш дорогі рекламні візуалізації цього ж бренду (цифри нижче). Відео мультфільму на Youtube зібрало 4 мільйони органічних переглядів, ще 1,7 мільйона було отримано за рахунок преролів, і ще 2 мільйони охоплення додали Тік Ток активація і вірусні відео від лідерів думок. Загальні результати просто приголомшили! У період рекламної кампанії 2024 року (до РК), порівняно з попереднім періодом, бренд отримав +3% зростання частки ринку та +11% зростання продажів. А порівняно з аналогічним періодом 2023 року зростання продажів склало грандіозні +63%!
Хіба це не найкращий стимул для натхнення, щоб уже сьогодні завдання впровадження АІ-контенту в майбутні кампанії було у вашому пріоритеті?
Банерна реклама швидше, ніж випити чашку кави!
Володимир Чернер поділився секретом, який перевернув уявлення наших студентів про створення рекламних матеріалів. Сьогодні вони можуть забути про довгі години роботи над банерами і про виснажливі узгодження з дизайнерами! Тепер за допомогою такого інструменту як BannerBoo створювати приголомшливі банери можна за дуже короткий час.
Чому же ти ще не Спілберг рекламного світу?
Погодьтеся, крутішим за мультфільм може бути тільки реальний фільм!
Чи мрієте ви перетворювати звичайні ролики на захоплююче короткометражне кіно, не виходячи з офісу і не витрачаючи мільйони на знімальну групу? Досвід Володимира Чернера підтверджує, що це вже доконана дійсність!
Сьогодні революційні оновлення ШІ дають змогу створювати неймовірно реалістичні, незапрограмовані емоції, розв'язують питання з використанням одного й того самого героя в різних сценах відео, зберігаючи за ним усі його характеристики (риси тіла, обличчя, особливості ходи, голос тощо). Ще зовсім недавно це було неможливо. Але відтепер у кожну нову серію своєї реклами ви можете переносити вже добре знайомих усім героїв (як це сталося з героїнею Щедринкою в рекламі «Щедрий дар»). Також доступні опції з перенесення брендингу (наприклад, можна перенести зображення свого продукту в ролик), поліпшення режисури, анімації діалогу і складних сцен (наприклад, об'єктів, що рухаються, або морфінгу), а також у ШІ вже є суперточне розуміння фізики руху. Усе це дає змогу створювати рекламні шедеври, гідні «Оскара», без колишніх трудомістких зусиль.
Короткометражка «Бінаріон» продемонструвала студентській групі квінтесенцію всього, що міг ШІ станом на липень 2024 року. Під час виробництва цієї роботи команда Володимира використовувала 20 нейромереж, створивши близько 4-х годин анімованих сцен, згенерувавши приблизно 2000 картинок і використавши 173 звукових ефекти.
До речі в питанні звуку Володимир також зміг показати нашій аудиторії неймовірне технологічне вдосконалення. Як з'ясувалося, нейромережі дуже гарні в клонуванні голосу та генерації музики. Їх можна застосовувати також для поліпшення якості звуку і для створення оригінальних музичних композицій без порушення авторських прав (наприклад, Soundraw створює треки без роялті). Володимир провів живу демонстрацію, показавши, як за допомогою інструментів ШІ можна створити професійний комерційний запис. Те, що прозвучало, настільки вразило всіх, що навіть змусило замислитися про майбутнє традиційного музичного мистецтва.
Також було цікаво дізнатися подробиці про нові нейронні флагмани, випущені в серпні 2024 року. Це так звані нейромережі з ухилом у реалізм. Їх уже застосували у своїй рекламі автобренд Lincoln, газована вода Pop, McDonald's Японія і багато інших.
Для маркетологів такі технології - справжня знахідка. Вони не тільки економлять бюджет і час, а й відкривають безмежні можливості для творчості. Тепер кожен бренд може розповідати свої історії з кінематографічним розмахом, не обмежуючись традиційними рамками рекламного виробництва.
Нейромережі! Нейромережі! Скільки ж їх?
Давайте визнаємо, що платити за кожну нейромережу окремо - це як купувати окремий інструмент для кожного завдання. Дорого і неефективно. Але переплачувати буде тільки той, хто не був на зустрічі з Володимиром, або не дочитав нашу статтю до цього моменту))). У світі digital-реклами вже існує круте рішення, яке суттєво скорочує витрати на підписку. Це сервіс Cabina.ai, який здатний створювати контент, використовуючи опціонал одразу кількох затребуваних нейромереж.
Як стати маестро цифрового пензля?
Безсумнівно, для багатьох із вас Mijonney вже зарекомендував себе як особистий фотохудожник. Однак більше магії в редагуванні фотографій і набагато більше опцій для створення більш фотореалістичних зображень має сьогодні нейромережа Freepik Mystic AI.
На відміну від Mijonney ця технологія не потребує жодних складних маніпуляцій і годин навчання, легко розуміє бажання автора через простий текст. Остання версія нейромоделі розуміє кирилицю (привіт, рідна мова!) і працює з космічною швидкістю. Це як мати цілу команду дизайнерів, які працюють 24/7, але вміщаються у вашій кишені!
Захоплюючі інновації вже близько!
У заключній частині зустрічі Володимир Чернер поділився прийдешніми інноваціями, які ось-ось здійснять новий прорив у світі ШІ і перевернуть цифрову індустрію з ніг на голову. Це вже реально з майбутнім випуском Midjourney 7 і стрімким прогресом FIFO-дифузійних нейромоделей.
Але це також ще не все! Наші студенти вже готуються до нової революції у візуальному контенті. Світ в очікуванні випуску оновлень ШІ-інструментів з живого редагування відео, які дають змогу маніпулювати об'єктами, як у голлівудських блокбастерах. Крім того, експерт анонсував, що незабаром з'явиться нейромодель, здатна генерувати текст, графіку та відео одночасно. Цей сюрприз готується до виходу наступного 2025 року.
Хіба існує щось крутіше, ніж Chat GPT?
У рамках зустрічі Володимир провів мініогляд текстових генераторів і, спираючись на власний досвід, пояснив, які з них і чому варті уваги просунутих маркетологів у поточному моменті історії. І перше місце серед них посіла нейромережа Claude.
Workshop зі створення рекламного ролика
На закінчення гест-спікер провів цікавий майстер-клас зі створення сцени у відеоролику, пояснивши всі деталі, починаючи від того, як задати кут камери і вибрати освітлення, до того, як правильно прописати промт. А наприкінці практичного заняття подарував студентам неймовірно цінні подарунки - авторський комплексний 13-ступінчастий алгоритм зі створення сцени і доступ до бази з 80 корисних нейромереж, які були ретельно відібрані командою Володимира за принципом «найкращі з найкращих».
І оскільки мова зайшла про подарунки, як і обіцяли, представляємо нашому читачеві приємний сюрприз.
Володимир веде популярні канали на YouTube і в Telegram під назвою «Shtuchka Intelekt». Тут він ділиться своїми знаннями і спостереженнями про застосування ШІ в маркетингу. Підпишіться на ці канали, щоб завжди бути в курсі найактуальніших оновлень ШІ.
Академія Маркетингу щиро дякує Володимиру Чернеру за приділений час і ту картину майбутнього, яку він намалював протягом навчального дня, представивши кожного маркетолога творцем небачених масштабів.
Закликаємо всіх фахівців у галузі маркетингу - від наших студентів і до наших читачів - сміливо опановувати мистецтво взаємодії зі ШІ, щоб упевнено диригувати оркестром з інновацій і створювати унікальний контент із високим ступенем залученості.
Майбутнє маркетингу вже тут, і воно наповнене безмежними можливостями. Сподіваємося, ви будете готові прийняти цей виклик?
А якщо не впевнені у своїх силах, то Академія Маркетингу запрошує вас на навчання.