Що таке digital badge?
(цифровий бейдж)
Стандарт європейської
професійної освіти:
Сьогодні, діджитал став невід'ємною частиною нашого життя - ми не уявляємо свого ранку без телефону, ми дізнаємося про життя навіть найближчих із соціальних мереж, ми звикли працювати дистанційно, якщо маємо інтернет і ноутбук. Тому поява діджитал документів про освіту була лише питанням часу. Не просто скану диплома чи сертифіката, а саме такої форми документа, який, з одного боку, був би захищеним від шахраїв, а з другого, міг би бути миттєво верифікований і перевірений на справжність.
Так і виникла система Digital Credentials, тобто візуального представлення знань, навичок і досягнень людини. По суті, це еволюція традиційних паперових посвідчень і сертифікатів, результатів і нагород.
Наприклад, спеціально створена Європейська комісія розробляє інфраструктуру для підтримки європейських Digital Credentials (EDCI) від ефективності та безпеки до визнання таких діджитал документів, як кваліфікації, по всій Європі. EDCI підтримуватиме служби автентифікації для будь-яких цифрових документів або подань інформації про навички та кваліфікації, як зазначено в статті 4 (6) Рішення Europass.
Варто згадати і Digital Open Badge - це технічний стандарт, розроблений Mozilla Foundation у 2011 році. Стандарт використовується для підтримки якості цифрових значків, забезпечуючи відображення однакової та релевантної інформації.
Digital Credentials - це документована заява, що містить твердження про людину, видана освітньою організацією після навчання.
Британські Digital Credentials можуть описувати:
-
Активності (наприклад, відвідані заняття),
-
Результат діяльності (наприклад, проєкти),
-
Досягнення (наприклад, набуті навички),
-
Професійні кваліфікації (наприклад, визнання кваліфікації маркетолога).
Європейські діджитал документи підтримують миттєву перевірку від ідентифікації навчального закладу, що видав документ до відповідності пред'явленого бейджа заявленому рівню кваліфікації. Європейські цифрові посвідчення підписуються електронною печаткою, що означає, що вони мають юридичну презумпцію достовірності на всій території ЄС, а також є еквівалентними паперовим посвідченням, які містять ту саму інформацію.
На сьогодні існує два основних типи Digital Credentials:
-
цифрові сертифікати (digital certificates)
-
цифрові бейджі (digital badges)
За вже сформованою в розвинених країнах традицією, цифрові сертифікати описують досягнення в навчанні. Вони можуть описувати дії, оцінки та професійні права, а також кваліфікації. Зазвичай використовуються для підтвердження кваліфікацій, що вимагають більше одного року підготовки.
Цифрові бейджи - зазвичай використовуються для досягнень, що потребують від кількох тижнів до кількох місяців. У Британії особливо популярні бейджі різних кольорів і форм для представлення рівня досягнень, які вбудовані в Micro-Credential систему, призначену для використання в гнучкому, швидкому та модульному навчанні. Micro-credentials (у UK їх іноді називають nano-degrees) - це невеликі фрагменти знань, які зазвичай вивчаються протягом короткого періоду часу. І якщо на отримання сертифікатів ідуть роки, то nano-degrees більш доступні та зручні тим, що дають змогу здобути необхідні тут і зараз навички або знання. Кілька Micro-credentials стають відображенням компетенцій співробітника і створюють персональне професійне портфоліо.
Навіщо це сучасному employee?
По-перше, digital badge дає змогу ділитися навичками та досягненнями в інтернеті/соціальних мережах/на сайтах із працевлаштування за допомогою цифрових значків. Адже в сучасному світі, що ґрунтується на навичках, публічна демонстрація власних навичок і готовності до певних завдань дають конкурентну перевагу і нерідко стають драйвером кар'єрного зростання.
По-друге, посилення власного CV. Цифрові посвідчення відповідають стандарту Open Badge, що означає, що їх можна збирати, розповсюджувати та вбудовувати в електронний лист або на веб-сторінку. Роботодавцю потрібно лише клікнути на ваш бейдж, і він отримає підтвердження вашої кваліфікації. Тобто це 100% перевірений документ про навчання.
По-третє, детальна цифрова історія власних досягнень і професійного навчання в організаціях, визнаних у світі.
Тож не дивно, що Google, Berkley, University of Cambridge, Dell, IBM, ORACLE та багато-багато інших навчальних закладів і глобальних корпорацій працюють і визнають Digital Credentials Model.
У нашому ASC CIM зараз digital badges можна буде отримати на двох програмах:
-
Full Certification від Case Study Club
-
На кожному модулі програми CIM від ASC CIM