Бізнес по суті складається з двох ключових компонентів - маркетингу та інновацій,
- говорить Тетяна Будзінська, тьютор СІМ.
Ми пишаємося тим, що викладачами програми «Диплом з професійного маркетингу» є, перш за все, практикуючі маркетологи. Тетяна Будзінська – експерт з цифрового маркетингу та впровадження маркетингових інновацій, а також тьюторка одного з ключових модулів програми «Диплом з професійного маркетингу» – Інновації в маркетингу».
Тетяна більше 10 років працює в маркетингу зі всесвітньо відомими брендами: Tefal, Raffaello, Huawei, Samsung, Kinder та іншими. Її досвід є неоціненним у кількості кейсів запуску нових продуктів на конкурентних ринках. Особливо цікавим для маркетологів буде випадок з «зеленим» маркетингом, яким поділилася для цієї статті Тетяна.
Вже недостатньо просто виправдовувати очікування споживача, тепер необхідно перевершити його очікування.
- Тетяно, термін «інновації» проходить червоною лінією протягом усієї вашої професійної кар'єри?
Мені пощастило працювати в Digital Marketing – а це величезне поле для експериментів. Крім того, у мене завжди були надмірно амбітні завдання на дуже конкурентних ринках. Часто при обмеженому бюджеті.
В таких умовах інновації стають необхідністю. Щоб залишатися актуальним для своїх клієнтів, потрібно бути на крок попереду конкурентів, ви повинні продовжувати робити нові та кращі речі. Вже недостатньо просто виправдати очікування споживача, тепер необхідно перевершити його очікування. Пам'ятайте відому цитату з Аліси: «Бігти потрібно якомога швидше, щоб просто втриматися на місці, а щоб кудись дістатися, треба бігти як мінімум в два рази швидше!». Це, безумовно, про сучасний бізнес і маркетинг».
Про «Зелений маркетинг»
«Наприклад, якщо 10 років тому соціальна відповідальність брендів сприймалася як благодійність, яку могли собі дозволити великі компанії, то сьогодні це вже must-have фактор, який безпосередньо впливає на продаж. Проєкт у 2020-21 роках від бренду Tefal «Бережіть себе та навколишнє середовище», став для мене відкриттям. Метою проекту було:
-
Змусити людей задуматися про відповідальне споживання та переробку;
-
Заохотити аудиторію до відповідальних дій/покупок.
Ми перші серед конкурентів цієї категорії, хто почав розповідати про посуд з переробленого металу, про те, що старі сковорідки бабусь і дідусів зберігати не варто, а краще здати їх на переробку і дати металу нове життя, а також перші, хто організував збір старих сковорідок.
Особливістю проекту було те, що не було великої медіа-кампанії (OLV, банер тощо).
Ми просували проект в точках продажу страв, а також в соціальних мережах в рамках регулярного контент-плану.
Також була проведена внутрішня активність для стейкхолдерів проекту (партнерів, підрядників і співробітників компанії), під час якої ми стимулювали здачу старої сковороди на переробку. Це довгостроковий проект, потрібні роки, щоб прищепити споживачам нові звички, і бренд Tefal вибрав для себе цей шлях.
Однак результати проєкту не змусили себе чекати – збільшення продажів посуду більш ніж на 25% (Volume) у 2021 році. Цінності, які поділяє бренд, відіграють все більшу роль для споживача і конвертуються в продажі».
Працюйте з тим, що подобається
- Тетяна, у вашій практиці багато успішних запусків нових продуктів, чи є особистий лайфхак для успіху?
Для себе я визначила деякі правила в своїй роботі, які мені дуже допомагають:
-
Аналітика (сюди входить аналіз ринку, продажів, активності конкурентів, поведінки споживачів, ретро-дані з минулих кампаній).
-
Злагоджена робота з усіма зацікавленими сторонами • Експериментуйте та тестуйте відповідні продукти в потрібний час.
-
Звичайно, хороші навички управління проектами позитивно практикуються в цьому процесі.
І це також важливо: бути амбасадором бренду, з яким працюєш. На мій погляд, якщо ви самі не вірите в продукт, він вам з якихось причин не подобається, все, що ви робите, швидше за все, буде працювати погано.
Але не потрібно змушувати себе любити щось, просто спочатку працюйте з тим, що любите і це принесе вам радість, успіх і результат.
- Нас часто читають маркетологи-початківці. Поділіться своїми порадами, як стати успішним у побудові кар'єри?
-
Обов'язково повинні сподобатися маркетинг, комунікація, робота з продуктом і споживачами. Професія може бути затребуваною, модною, але на цьому доведеться обпектися. Маркетинг повинен стати частиною вашого життя. Важко робити те, що не приносить вам задоволення. І чому.
-
Вам обов'язково потрібен бекграунд. І в даному випадку мова йде про якісну освіту. Я не вірю в курси, інтенсиви, коли тобі обіцяють стати успішним маркетологом за 1-3 дні. Це не працює.
-
Необхідно бути гнучким і готовим вчитися, тестувати, пробувати нові інструменти, адже світ, поведінка споживачів і переваги змінюються дуже швидко. Важливо швидко реагувати на ці зміни.