автор статті: Тетяна Будзинська
Інновації: випадковість чи стратегія?
Як компанії та бренди створюють проривні інноваційні продукти та рішення?
І чи можна запланувати … ідею?
Звичайно. Створення Інновацій в 21 столітті стало вже майже релігією. CIM відводить цілий модуль в рамках дипломної освіти для вивчення стратегій управління інноваціями в маркетингу.
Закриті та відкриті інновації - це два ключові підходи до розвитку та впровадження нових ідей і технологій. Ці підходи відрізняються за способом, яким інновації розробляються, використовуються та взаємодіють з різними стейкхолдерами.
Кожний з підходів має свої переваги і недоліки, і визначається загальною стратегією компанії.
Закриті інновації:
Закриті інновації означають, що компанія розвиває нові ідеї та продукти, користуючись власними ресурсами та експертами всередині організації.
-
Конфіденційність: Закриті інновації забезпечують конфіденційность та контроль над розробкою. Компанія охороняє свою інтелектуальну власність та тримає технології в секреті.
-
Зовнішній вплив: Закриті інновації мають менший зовнішній вплив, обмежуються використанням власних знань, ресурсів та компетенцій.
-
Вихід на ринок: У разі розробки якісної та крутої ідеї у власній індустрії бізнесу компанія може бути першою на ринку та отримати велику перевагу.
Відкриті інновації:
Відкриті інновації передбачають співпрацю із зовнішніми джерелами, такими як інші компанії, університети, стартапи та громадські організації тощо. Це дозволяє отримувати нові ідеї та ресурси ззовні.
-
Спільна розробка: Відкриті інновації передбачають спільну розробку продуктів та технологій з партнерами. Це може прискорити розвиток інновацій.
-
Більш зовнішній вплив: Цей підхід дозволяє впливати на зовнішні фактори і отримувати зовнішній вплив, може призвести до більш ефективних інновацій.
-
Швидкий розвиток: Застосування стратегії відкритих інновацій може призвести до швидкого розвитку нових продуктів та технологій завдяки доступу до зовнішніх ресурсів та експертів.
Деякі компанії комбінують обидва підходи, шукаючи баланс між внутрішніми ресурсами та зовнішньою експертизою для досягнення успіху в інноваціях.
Давайте на прикладах:
Закриті інновації:
-
Apple має репутацію компанії, яка утримує свої розробки в глибокому секреті до офіційного анонсу. Таке контрольоване управління інноваціями дозволяє Apple зберігати ефект "WOW" при представленні нового продукту. Приклад: Розробка iPhone оберталась аурою таємниці до її офіційного анонсу в 2007 році.
-
Coca-Cola фокусується на внутрішніх дослідженнях і розвитку для покращення своїх продуктів і технологій виробництва. Приклад: Рецепт "Coca-Cola" залишається одним з найбільш охоронюваних таємниць у світі.
У обох компаній стратегія закритих інновацій максимально використовується в комунікаційній стратегії.
Відкриті іновації:
-
Google не тільки розробляє продукти внутрішньо, але й активно залучає зовнішніх розробників, користуючись платформами відкритого коду, такими як Android. Приклад: Google Summer of Code - ініціативна програма, в рамках якої щорічно проводиться відбір студентських проєктів з відкритим вихідним кодом, переможцям виплачуються грошові гранти. Таким чином компанія створює умови для виникнення інноваційних рішень.
-
IBM веде активну співпрацю з академічними установами, дослідницькими лабораторіями та іншими компаніями. Приклад: IBM Q Experience - У рамках проекту Quantum Experience надається безкоштовний, відкритий та вільний доступ до квантового комп'ютера (QC) концерну IBM будь-якому бажаючому, який зареєструвався на сайті концерну. Користувачам надається можливість будь-якій людині у всіх країнах, де є вихід в Інтернет, вільно підключитися до квантового процесора IBM за допомогою свого звичайного комп'ютера, ноутбука або смартфона.
-
Procter & Gamble (P&G): P&G створила платформу "Connect +Develop", яка спрямована на виявлення зовнішніх ідей для нових продуктів та технологій. Приклад: Багато з продуктів P&G були покращені або адаптовані завдяки співпраці через цю платформу.
Ці компанії демонструють, як можна ефективно комбінувати внутрішні та зовнішні інноваційні стратегії для досягнення комерційного успіху та лідерства на ринку.