top of page

Маркетинг vs. Брендінг?

З такою несподіваною назвою відбулася гостьова лекція у рамках двостороннього формату співробітництва між Академією Маркетингу та Університетом КАЗГЮУ імені М.С. Нарікбаєва (Казахстан, м. Астана).

Спікером виступила CIM expert partner  Євгенія Стасюк.

Євгенія має підтверджений 10-річний досвід управління C-рівнем на ринку приватної медицини. У списку її професійних досягнень:

  • відкриття та розвиток медичних центрів, 

  • розробка архітектури їх бізнес процесів, 

  • впровадження медичних інновацій у якості піонерів власного ринку.

Учасниками лекції стали студенти бакалаврату КАЗГЮУ спеціальності маркетинг.

Як навчальний центр професійної маркетингової кваліфікації CIM ми бачимо одним із своїх завдань через гостьові лекції у провідних університетах давати студентам практичну складову бізнесу. Експертиза Євгенії Стасюк дає кілька цінностей:

  • Для студентів це можливість познайомитися з маркетингом нішевої галузі.

  • Для практикуючих маркетологів – знайти корисні інсайти для власних бізнесів.

Євгенія поділилася практичними знаннями про переваги та драйвери різних бізнес-фокусувань, розповіла про приховані можливості щодо покращення сприйняття бренду, висловила свою експертну думку про те, що важливіше для бізнесу – створення продукту, максимально наближеного до очікувань клієнта, або вираження через продукт своїх цінностей.

Результатом зустрічі стали наступні інсайти:

1

2

3

Маркетинг та брендинг мають різні цілі. Маркетингова мета – створити або покращити продукт у зворотному зв'язку з клієнтами. Брендингова мета – виразити себе та надихнути клієнтів приєднатися до цієї ідентичності. Володіння продуктом (брендом) дозволяє збагатити та розвинути індивідуальну ідентичність та сприяти виразу Я-концепції.

Специфіка медичного маркетингу та комунікації полягає в підвищенній чутливості клієнта до даного типу інформації та униканню контактування з нею. Отже, задача даної комунікації ускладнюється необхідністю подолання даного супротиву.

 

Компанії зазвичай оцінюють власну клієнтоорінтованість вище за самих клієнтів, адже вони приймають до уваги весь процес створення продукту чи послуги, а клієнт лише ту частину процесу, яку він бачить. Себто можливість підвищити цінність продукту, яку сприймає клієнт, полягає в тому, щоби висвітлити зазичай приховані від клієнта етапи створення продукту.

Наприкінці лекції учасники розібрали кейс із створення brand equity, після чого стартувала Q&A сесія.

Докладний розбір лекції напишемо у наступній статті 😉.

Підписатися на оновлення:

Дякуємо за підписку! 👍

Приєднатися до нас у facebook

  • Facebook
bottom of page